زبان/ Language :
متن خبر
نقش مهم صنعت پتروشیمی در توسعه صادرات غیرنفتی

 

 عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: صنعت پتروشیمی در توسعه صادرات غیرنفتی و ارزآوری برای کشور نفشی اساسی ایفا می‌کند.

عباس آرگون، عضو کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران  با بیان این که تولید محصولات پتروشیمی با توجه به روند مطلوب توسعه در چند سال گذشته، رشد قابل توجه‌ای داشته است، گفت: صنعت پتروشیمی با وجود برخی مشکلات و تحریم‌های اقتصادی با صادرات محصولاتی متنوع و ارزشمند و تجربه رشد قابل ملاحظه، بخش زیادی از صادرات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داد که از نظر اقتصادی یک جهش محسوب می‌شود.

وی با بیان این که تحریم سبب توقف توسعه صنعت پتروشیمی ایران نمی‌شود، ادامه داد: در صورت فراهم شدن شرایط و تسهیل فرایند حضور سرمایه‌گذاران، این صنعت ارزش آفرین می‌تواند میزبان سرمایه گذاری‌های گسترده داخلی و خارجی باشد.

 آرگون تصریح کرد: کارکرد پتروشیمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی آشکاراست و  باید این نکته را در نظر داشت که صنعت پتروشیمی در توسعه، اشتغالزایی و ارزآوری برای کشور نقش پررنگی دارد، این صنعت بدون تردید ارزش سرمایه‌های ملی را از طریق ایجاد زنجیره ارزش افزایش می‌دهد، چشم انداز صنعت بسیار روشن است.

عضو اتاق بازرگانی تهران در ادامه به لزوم ایجاد نهاد رگولاتوری در صنعت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: صنعت پتروشیمی نیازمند چنین نهادی است، رگولاتوری توسعه پتروشیمی را هموار خواهد کرد، معتقدم نهاد رگولاتوری نیاز امروز صنعت پتروشیمی است.


 

 

 


منبع: نیپنا 

 


نوشته شده توسط : admin
تعداد بازدید : 254
 

بازگشت