زبان/ Language :
متن خبر
فضا برای توسعه صنعت پتروشیمی مهیاست

 

 نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که فضا برای توسعه صنعت پتروشیمی در همه ابعاد مهیا شده است، گفت: افزایش خیره‌ کننده صادرات انواع محصولات پلیمری و شیمیایی این مهم را به خوبی نشان می دهد.

سید علی ادیانی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم همکاری میان همه ارکان صنعت پتروشیمی ایران گفت: خوشبختانه این صنعت در مسیر توسعه قرار گرفته و می‌توان با بهره برداری از طرح‌های جدید و افزایش ظرفیت تولید، برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده را برای جهش های بعدی این صنعت محقق کرد.

وی افزود: صنعت پتروشیمی برای رسیدن به توسعه روز افزون خود باید از همه ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کند و سرمایه‌گذاری‌ های جدیدی در حوزه‌ های مختلف این صنعت انجام دهد.

ادیانی ادامه داد: ساخت و تکمیل زیرساخت‌ ها همگام با افزایش تامین مالی طرح‌ های توسعه ای می‌تواند جانی تازه به صنعت پتروشیمی کشور بدهد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که سرمایه‌ گذاری های جدید همزمان با تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی در این صنعت است، عنوان کرد: خوشبختانه برخی از مجتمع های پتروشیمی حرکت خوبی را در حوزه صنایع تکمیلی و مشارکت در طرح‌هایی که در زنجیره تولید هستند، آغاز کرده‌اند و امید است در آینده نزدیک تکمیل زنجیره تولید را به‌ طور کامل در این صنعت با هدف جلوگیری از خام فروشی و خام سوزی شاهد باشیم.

وی افزود: با بهره مندی از سرمایه ارزشمند انسانی و توان، تخصص و عزم ایجاد شده در سطوح مختلف، شاهد توسعه خیره‌ کننده صنعت پتروشیمی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با استانداردهای بین المللی همزمان با سال حمایت از کار و کالای ایرانی خواهیم بود.

 

 

 

منبع: نیپنا    


نوشته شده توسط : admin
تعداد بازدید : 316
 

بازگشت