زبان/ Language :
متن خبر
مرکز تجاری ایرانیان در آستراخان گشایش یافت

 

 مرکز تجاری ایرانیان در آستراخان طی مراسمی با حضور آلکساندر ژیلکین استاندار استان آستراخان و مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه گشایش یافت.

با افتتاح مرکز تجارت ایران در آستراخان 14 اتاق بازرگانی از استانهای مختلف کشور از امروز (سه شنبه) فعالیت رسمی تجاری و بازرگانی خود را در این مرکز اغاز کردند.

مهدی سنایی در کانال رسمی تلگرامی خود نوشت: مرکز تجارت آستراخان پس از یکصد سال تعطیلی مرکز قبلی تجاری ایران در آستاراخان گشایش یافت .

علاوه بر سفیر ایران در روسیه و الکساندر ژیلکین استاندار آستراخان ، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، اسدالله عسکراولادی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران و روسای 14 اتاق بازرگانی استانی ، بریژه استانهای شمالی کشور در این مراسم حضور داشتند.

بر اساس گزارش سرکنسولگری ایران در آستراخان، مهدی سنایی در مراسم گشایش مرکز تجاری ایرانیان در آستراخان گفت: احیای سرای تجاری، احیای روابط ایرانیان در آستراخان است. در گذشته ایرانیان حضور پررنگی داشتند وحالا یاداوری همان احیا و همان تاریخ است.

وی افزود: این افتتاحیه، احیای تاریخ و تداوم تفکر اجداد و نیاکان ما توجه به احیای کریدور شمال و جنوب نیز است.

آلکساندر ژیلکین استاندار آستراخان نیز گفت:مطمئنم مرکز تجاری ایرانیان موفق خواهد بود. امیدوارم نسل آینده ما فقط با هم دوستی کنند که این سرا را هیچگاه نبندند.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران نیز گفت: از استاندار استراخان تشکر می کنم که ذوق جدید تجاری را در این فضا ایجاد کردند.از زحمات سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو و سرکنسولگری ایران در آستراخان برای تاسیس این مرکز قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: این کار و حرکت در مسیر فعلی رابطه ایران و روسیه است و افق جدیدی در روابط تجاری و اقتصادی دو کشور می گشاید.

شافعی گفت: این مرکز نه فقط به استراخان مربوط می شود بلکه موجب فعال شدن تجارت در حوزه کشورهای ساحلی نیز خواهد شد.

وی افزود: می توانیم هفتاد درصد نیازهای مشترکمان را برطرف کنیم اما متاسفانه این رقم هم اکنون 15 درصد است. می توانیم در رابطه اقتصادی جهش ایجاد کنیم.

هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی گیلان نیز در افتتاح مرکز تجاری ایرانیان گفت که خوشحالیم پس از صد سال که از سرای تاریخی ایرانیان می گذرد مجددا مرکز تجاری ایرانیان افتتاح شد.از همه تشکر می کنم. از اتاق بازرگانی ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو و سرکنسولگری ایران در آستراخان قدردانی می کنم.

وی اضافه کرد: امیدوارم در این مرکز تجاری که مرکز نمایندگی 14 اتاق تجاری استانهای ایران است منشا خیر باشیم.

مرکز تجاری ایرانیان در آستراخان که از ان در رسانه ها با نام سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه نیز یاد می شود با محوریت اتاق بازرگانی گیلان به منظور ورود به بازار جهانی راه اندازی شده است.

این مرکز تجاری شامل ساختمانی دو طبقه در مرکز شهر آستراخان در زمینی به مساحت یک هزار و 500 مترمربع و مراحل بازسازی آن با الگوی معماری ایرانی انجام گرفته است.

این ساختمان به عنوان مرکز نمایشگاهی دائمی و محل استقرار شرکت های مهم تولیدی و تجاری گیلان و دیگر استان ها محسوب می شود.

شهر بندری آستراخان در دهانه رودخانه ولگا و دریای خزر قرار دارد و یک شاهراه آبی و زمینی است.

بیش از 200 شرکت ایرانی در آستراخان فعال هستند و این منطقه به کانون فعالیت تجاری ایرانیان در جنوب روسیه تبدیل شده است.

سومین نمایشگاه بزرگ صنعتی-بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با حمایت سفارت ایران در مسکو، سرکنسولگری ایران در آستراخان و استانداری این استان از مهم ترین رویدادهای اقتصادی ایران و روسیه بود که اواسط آذرماه پارسال برگزار شد.

 

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین


نوشته شده توسط : admin
تعداد بازدید : 224
 

بازگشت