زبان/ Language :
متن خبر
ثبات و پایداری در بازار جهانی پتروشیمی تا سال 2020

 

 شرکت لوته کمیکال کره جنوبی پیش بینی کرد که بازار جهانی پتروشیمی تا سال 2020 تغییر چندانی را شاهد نباشد.

به نقل از رویترز، شرکت لوته کمیکال کره جنوبی به تازگی پیش بینی کرد که به لطف قیمت های پایین نفت خام، بازار جهانی پتروشیمی تا سال 2020 میلادی از ثبات و پایداری (stable to firm) مطلوبی برخوردار خواهد بود. اما مدیر ارشد اجرایی این شرکت در نظر دارد تا با حرکت به سوی متنوع ساختن خوراک مورد استفاده، هزینه های جاری را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

کیم گوی هیون، مدیر عامل لوته کمیکال، در اجلاس جهانی کالای رویترز  (Reuters Global Commodities Summit) عنوان کرد: ما به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ پتروشیمی کره جنوبی ظرف سال های اخیر از پایین بودن قیمت های نفت خام و در نتیجه خوراک مشتق از آن یعنی نفتا بهره فراوانی برده ایم. این موضوع در مقایسه با سطح عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی، تاثیر به مراتب مهمتری بر عملکرد مالی شرکت داشته است.

کیم در نخستین مصاحبه خود پس انتصاب به سمت مدیر عاملی لوته کمیکال در ماه مارس اظهار داشت: انتظار می رود با ثابت ماندن بهای نفت خام حول قیمت 60 دلار در هر بشکه، بازار جهانی پتروشیمی تا سال 2020 ثبات و پایداری چشمگیری را تجربه کند.

این تولیدکننده پتروشیمی برنامه دارد تا با توسعه مجتمع یئوسو (Yeosu ) در کره جنوبی و احداث یک واحد کراکر اتان جدید با همکاری شرکت اکسیال (Axiall) در لوئیزیانا ایالات متحده، تا پایان سال 2018 میلادی ظرفیت جهانی تولید اتیلن خود را تا سقف 40 درصد افزایش دهد و این رقم را به چهار میلیون 500 هزار تن در سال برساند.

مجتمع در نظر گرفته شده برای احداث در لوئیزینا به این شرکت کمک خواهد کرد تا خوراک مورد استفاده خود را که در حال حاضر عمدتا نفتا است؛ متنوع سازد.

مدیر عامل لوته کمیکال معتقد است که سودآوری تولیدکنندگان پتروشیمی متمرکز بر خوراک نفتا ظرف سال های آتی تا حدودی متاثر می شود.

 

 

 

منبع: نیپنا 


نوشته شده توسط : admin
تعداد بازدید : 228
 

بازگشت