زبان/ Language :
متن خبر
امضای یادداشت تفاهم همکاری اقتصادی میان ایران و کره جنوبی

 

ایران و کره جنوبی در راستای گسترش مناسبات اقتصادی و همچنین تبادل اطلاعات سرمایه گذاری و سرمایه گذاری مستقیم خارجی یک یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

این سند همکاری روز جمعه در چارچوب توسعه مناسبات اقتصادی دوجانبه و در حاشیه همایش «پیش سرمایه گذاری در ایران» در سئول به امضاء محمد خزاعی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و «سونگ این چانگ» معاون وزیر استراتژیک و دارایی کره جنوبی رسید.

بر اساس این یادداشت تفاهم مقرر شد طرفین در زمینه تبادل اطلاعات سرمایه گذاری و سرمایه گذای مستقیم خارجی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

گسترش و ارتقای سطح همکاریهای تجاری و به اشتراک گذاری علم و دانش دوجانبه از دیگر بخش های این یادداشت تفاهم بود که دو طرف نسبت به اجرای آن تاکید کردند.

گفتنی است، در همایش «پیش سرمایه گذاری در ایران» که در محل آژانس توسعه تجارت و سرمایه گذاری کره جنوبی (کوترا) در شهر سئول برگزار شد بیش از 200 نفر از دست اندرکاران و مسئولین شرکت های بزرگ اقتصادی کره جنوبی حضور داشتند.

حسن طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی نیز در سخنانی در این همایش به معرفی بازار کشورمان برای تجار و بازرگانان حاضر در این همایش پرداخت و اظهار داشت که بعد از لغو تحریم های اقتصادی، ایران طرح سفارش پروژه های ساختمانی جدید به ارزش سالانه بین 150 تا 200 میلیارد دلار را مد نظر دارد.
«سونگ این چانگ» معاون وزیر استراتژیک و دارایی کره جنوبی با تشریح وضعیت همکاری دو کشور اظهار داشت: روابط دو کشور همواره بر اساس احترام متقابل و بهره برداری از فرصت های اقتصادی بوده است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک شریک استراتژی برای کره جنوبی محسوب می شود.

خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران نیز در سخنانی حضور تعداد کثیری از نمایندگان شرکت های کره ای در این همایش را حاکی از توجه و علاقه بخش خصوصی کره جنوبی جهت کار با کشورمان دانست.

وی تصریح کرد: همواره روابط خوبی در همه حوزه ها میان دو کشور برقرار بوده و جمهوری اسلامی ایران حضور شرکت های کره ای در داخل کشور جهت انجام سرمایه گذاریها و تعاملات اقتصادی دوجانبه پشتیبانی کرده است.

او همچنین تاکید کرد که سیاست کشورمان در دوران پسا تحریم جذب سرمایه گذاریهای بلند مدت است.

 

 

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط : admin
تعداد بازدید : 400
 

بازگشت