زبان/ Language :
متن خبر
ایران در انگلیس یک دفتر پتروشیمی راه اندازی کرد/ ماموریت جدید دفتر لندن، پیگیری فاینانس‌ها

  مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران از تاسیس یک شعبه در لندن خبر داد و گفت: هدف از تاسیس شعبه لندن بازرگانی پتروشیمی پیگیری مسائل مربوط به تامین فاینانس و خطوط اعتباری طرح‌های پتروشیمی است.

مهدی شریفی نیک نفس با اشاره به راه اندازی دفتر شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران در لندن، گفت: هدف از راه اندازی شعبه لندن، پیگیری مسائل مربوط به فاینانس و خطوط اعتباری از بانک‌های اروپایی است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با اعلام اینکه در شرایط فعلی یک تیم حرفه ای مذاکرات متعددی را برای بازگشایی خطوط اعتباری و فاینانس ها را در دفتر لندن آغاز کرده اند، تصریح کرد: هم اکنون اولویت استفاده از خطوط جدید اعتباری صندوق‌های سرمایه گذاری و فاندها برای تامین منابع مالی طرح های در دست اجرای صنعت پتروشیمی هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون یک قرارداد مالی با اسپانیایی‌ها امضا شده است، اظهار داشت: هم اکنون حساب های بانکی شرکت بازرگانی پتروشیمی در اروپا بازگشایی شده و امکان انتقال ارز وجود دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون مذاکرات متعددی با چندین شرکت اروپایی برای تامین منابع مالی و خرید تجهیزات آغاز شده است، تاکید کرد: پیش بینی می‌شود به زودی یک یا دو تفاهم نامه جدید همکاری با شرکت‌های معتبر اروپایی امضا شود.

شریفی همچنین در خصوص آخرین وضعیت آزادسازی پول‌های بلوک شده تعدادی از شرکت‌های پتروشیمی در کره جنوبی هم توضیح داد: در حال حاضر تمامی منابع مالی فروش محصولات پتروشیمی که حدود سه میلیون دلار بوده آزاد شده و پول بلوک شده و یا توقیف شده‌ای پتروشیمی‌ها در کره جنوبی ندارند.

 

 

 

منبع: نیپنا  


نوشته شده توسط : admin
تعداد بازدید : 520
 

بازگشت